Ballina / Teknologji / Çka kërkuan njerëzit më së shumti në Google në vitin 2015
Çka kërkuan njerëzit më së shumti në Google në vitin 2015

Çka kërkuan njerëzit më së shumti në Google në vitin 2015

Tashmë është bërë zakon që për çdo fundvit kompania Google e kujton vitin në formë kërkimi me fjalët më të kërkuara nga njerëzit në makinën më të madhe të kërkimit.
Kompania Google e ka bërë publike listën e dhjetë emrave, filmave, pajisjeve e uebfaqeve të cilat gjatë vitit 2015 janë kërkuar më së shumti.

Këto janë top-dhjetë kërkimet e vitit në Google:
1. Lamar Odom
2. Charlie Hebdo
3. Agar.io
4. Jurassic Ëorld
5. Paris
6. Furious 7
7. Fallout 4
8. Ronda Rousey
9. Caitlyn Jenner
10. American Sniper

Në vitin e kaluar top kërkimet ishin Robin Williams, Kupa e Botës dhe Ebola.
Sa i përket teknologjisë këto janë top dhjetë kërkimet:
1. iPhone 6S
2. Samsung Galaxy S6
3. Apple Watch
4. iPad Pro
5. LG G4
6. Samsung Galaxy Note 5
7. Samsung Galaxy J5
8. HTC One M9
9. Nexus 6P
10. Surface Pro 4

Rreth promo

Komentoni

Email adresa juaj nuk është publikuar.Fushat e kërkuara janë mbushur *

*

Dil në fillim
promo.infosite.alpromo.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar