Ballina / Teknologji / Disa këshilla se si të veprojmë nëse na bie celulari në ujë

Disa këshilla se si të veprojmë nëse na bie celulari në ujë

Së paku një herë na ka rastisur që të ballafaqohemi me problemin e të rënit celulari në ujë, mirëpo shumë pak e dinë ‘procesin e shpëtimit’ të tij.

Në momentin që u ka rënë celulari në ujë ju duhet ta merrni atë sa më shpejtë që është e mundur, ta thani me peshqir dhe të ja hiqni të gjitha pjesët. Pastaj, jo me tharës të flokëve por me fshesë me korrent e thani celularin të tërin në çdo pjesë.

Ndërkohë, kur të përfundoni procesin me fshesë me korrent, futeni celularin në një qese të mbushur me oriz dhe lëreni aty për 3 ditë.  Dhe në fund pas 3 ditëve, nxirreni nga aty dhe kthejuni normalitetit.

 

 

 

 

Rreth promo

Komentoni

Email adresa juaj nuk është publikuar.Fushat e kërkuara janë mbushur *

*

Dil në fillim
promo.infosite.alpromo.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar