Ballina / Teknologji / Galaxy S7 me kualitet të fotove si të iPhone
Galaxy S7 me kualitet të fotove si të iPhone

Galaxy S7 me kualitet të fotove si të iPhone

Smartfoni i ri i Samsung Galaxy S7 cili është planifikuar të del në shitje në muajin shkurt të këtij viti në Mobile World Congress në Barcelonë, do të ketë funksionin e fotove “Live”, i ngjashëm me atë të iPhone 6s apo 6s Plus të Apple.

Android Geeks ka njoftuar se ajo mund  të quhet Vivid ose Timeless Photo. Funksioni Foto Live i Apple krijon nga një shkrepje të vetme një filmim prej rreth 2 sekondash që ka madhësinë, maksimumi të dy fotove dhe që ka edhe audio.

Ndërkaq, ajo e Samsung mund të jetë e ngjashme, por pa audio. Në këtë mënyrë fotot mund të shpërndahen direktnë Facebook me formatin e fotove, me lëvizje GIF, të suportuar nga rrjeti social.

Rreth promo

Komentoni

Email adresa juaj nuk është publikuar.Fushat e kërkuara janë mbushur *

*

Dil në fillim
promo.infosite.alpromo.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar