Ballina / Teknologji / Në pranverë lansohet Apple Watch 2
Në pranverë lansohet Apple Watch 2

Në pranverë lansohet Apple Watch 2

Apple është bërë gati që ta hedh në treg versionin e dytë të orëve smart, në të njëjtën kohë me telefonin iPhone “mini” me 4-inç ekran.

Lansimi i orëvë smart pritet të bëhet në muajin mars të vitit të ardhshëm. Pajisja Apple Watch 2 do të jetë më e hollë si dhe bateria do të jetë më jetëgjatë. Këto orë smart besohet se do të jenë në shitje në muajin mars, pothuajse një vit pas daljes në treg të Apple Watch.

“Apple është duke planifikuar një event në muajin mars të 2016-s për të prezantuar gjeneratën e dytë të Apple Ëatch”, ka thënë Mark Gurman nga “9to5Mac”, që njihet për informacionet e besueshme për produktet e kompanisë Apple.

Po ashtu, Apple është duke punuar për një iPhone të ri 6c me 4-inç ekran, i cili mund të prezantohet në të njëjtin event, atë të muajit mars. /tch/

 

 

Rreth promo

Komentoni

Email adresa juaj nuk është publikuar.Fushat e kërkuara janë mbushur *

*

Dil në fillim
promo.infosite.alpromo.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar